• Arama

2020 Worlds Kura Çekimi Yapıldı!

2020 Worlds kura çekimi yapıldı temsilcimiz Papara SuperMassive grup A'ya düştü.

2020 Dünya Şampiyonası için bugün kura çekimleri yapıldı play-in ve grup aşaması takımlarının grupları belli oldu. 2 gruba ayrılan play-in aşamasında A ve B olmak üzere iki grup bulunmakta. Temsilcimiz Papara SuperMassive, Team Liquid, MAD Lions, Legacy Esports ve INTZ ile birlikte A grubuna düştü. Play-in aşamasının diğer grubu olan A grubunda ise LGD, PSG Talon, V3 Gaming, UOL, R7 gibi takımlar oluşturuyor. Her iki grubu 1. bitirenler direkt grup aşamasına gidecek 3 ve 4. sırada bitirenler ise aralarında 5 maçlık seri oynayacak. Kazanan takım karşı grubun 2. sırasıyla oynayarak grup aşamasına çıkacak.

text

Aynı zamanda grup aşamasının kura çekimi de yapıldı.

Grup aşamasında 12 takım ve play-in'den gelecek 4 takım ile birlikte toplam 16 takım ile oynanacak. Grup aşaması A, B, C ve D olmak üzere toplam 4 gruba ayrıldı. Her gruptaki 3 takım grup aşamasına direkt kalan takımlardan oluşuyor geri kalan 4. takımlar ise play-inden gelecek.

A Grubu: G2 Esports, SUNING, Machi Esports, play-inden gelen takım

B Grubu: Damwon Gaming, JD Gaming, Rogue, play-inden gelen takım

C Grubu: TSM, FNATIC, Gen.G, play-inden gelen takım

D Grubu: TES, DRX, FlyQuest, play-inden gelen takım

text

Her gruptan sadece 2 takım bir üst aşamaya yani eleme aşamasına çıkabilecek ve bu takımlar 2020 dünya şampiyonu olmak için yarışacak.
Maçlar 25 Eylül cuma günü Riot Games ve Lolesports twitch, youtube kanallarında yayınlanarak başlayacak.

E-spor.com olarak temsilcimiz Papara SuperMassive'e 2020 Dünya şampiyonasında başarılar dileriz.