• Arama

ESL Türkiye Finali’nde Finalin Adı Belli oldu. Sangal Esports – 9INE!

12:38, 13.09.2020
Türkiye’nin en iyi takımını belirleyecek mücadele bugün saat 19:55’te başlayacak.
ESL Türkiye Finali’nde Finalin Adı Belli oldu. Sangal Esports – 9INE!

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası’nda lig aşamasının sonlanmasının ardından ligi ilk 4 sırada bitiren Sangal Esports, 9INE, LOG Esports ve fastPay Wildcats Türkiye’nin en büyüğü olmak için play-off aşamasına yükselmişlerdi.

Yarı finalin ilk ayağı olan Sangal Esports – fastPay Wildcats mücadelesine ağırlığını koyan Sangal Esports rakibini Nuke haritasında 16-6, Dust2 haritasında ise 16-3'lük skorlarla mağlup etti ve seriyi kazanarak INTEL ESL Türkiye Şampiyonası’nda adını finale yazdıran ilk ekip oldu.

Finali belirleyecek mücadelede ise 9INE – LOG Esports karşılaştı. Vertigo haritasında oynanan ilk karşılaşmada 9INE, rakibine aldırdığı soğuk duş ile ilk haritayı 16-5 kazandı. Dust2 haritasında oynanan ikinci karşılaşma 10 turluk bir geri dönüşe sahne oldu. Yakın geçen mücadelenin sonucunda yaktığı geri dönüş ateşinin ucunu bırakmayan LOG Esports haritayı 16-12'lik skorla önde kapattı ve seride durumu eşitledi. Finali belirleyen mücadele Nuke haritasında oynandı. 9INE bu mücadeleyi 16-12 kazanarak adını finale yazdırdı.

Bu sonuç ile birlikte geçtiğimiz kış sezonu finalinde karşı karşıya gelen Sangal Esports – Boca Boston karşılaşmasını tekrar izleyeceğiz. Sezonun başında Boca Boston kadrosunu bünyesine katan İsveçli organizasyon 9INE, yeni kadrosuyla ilk finalini yaşamış olacak. Geçtiğimiz sezonu 3-1'lik sonuçla Boca Boston ekibinin kazanmasına karşın Sangal Esports bu finalde işlerin kolay olmayacağını sezonun son haftasında gösterip 9INE ekibine karşı galip gelerek sezonu lider kapatmıştı.

İki ezeli rakibi karşı karşıya getirecek mücadelenin kazananı Türkiye’nin en büyüğü olurken hem EPEC’e hem de ESEA MDL Climber Cup’a gitmeye hak kazanacak.

Karşılaşma bugün saat 19:55’te başlayacak ve karşılaşmayı DMAX ekranlarından ve ESL Türkiye’nin Twitch, YouTube, Facebook hesaplarından takip edebileceksiniz.