• Arama

Kuzey Amerika’da Team Liquid – Fly Quest Finali!

15:41, 06.09.2020
2020 LCS Yaz Mevsimi’nde zorlu geçen finalde Team Liquid TSM’i 3-2 yenerek adını finale yazdırdı.

Normal sezonun lideri Team Liquid, 2. turdan başladığı şampiyonluk koşusunda Golden Guardians’ı 3-0'lık net skorla geçip finali getirecek mücadelede Fly Quest’in rakibi olmuştu. Maça favori çıkan TL, bu mücadelede sezonda gösterdiği performanstan esintiler göstermiş olsa da 5 maça uzayan karşılaşmayı 3-2 kaybederek Kaybedenler Eşleşmesi’ne doğru yol aldı ve rakibini beklemeye koyuldu.
Kaybedenler Eşleşmesi’ne Golden Guardians’a karşı vadiden silinerek 3-0'lık bir sonuç ile düştükten sonra yeniden dirilen TSM, Dignitas’ı 3-0, Golden Guardians’ı son dakikaları iki tarafa da giden maçta 3-2 ve son olarak Cloud9’ı 3-1'lik sonuçlarla geçerek Kaybedenler Eşleşmesi Finali’nde Team Liquid’in rakibi olmuştu.
Beş maça uzayan ve espora doyduğumuz mücadeleyi TSM 3-2'lik sonuçla kazanarak adını Büyük Final’e yazdırdı. Bu sonuç ile birlikte TSM ekibinin Kaybedenler Eşleşmesi’nin başından başlayan bu yürüyüşü şampiyonluk ile sonuçlanacak mı hep birlikte göreceğiz.
Türkiye saati ile 23.00’da başlayacak maçta TSM – Fly Quest eşleşmesini izleyeceğiz. Kazanan ekibin Worlds bileti alacağı mücadeleyi twitch.tv/lcs adresinden izleyebileceksiniz.