• Arama

Rainbow Six Siege Dünya Kupası Başlıyor!

15:19, 11.09.2020
Dün yapılan Ubisoft etkinliğinde R6'nın Dünya Kupasının yapılacağı duyuruldu.
Rainbow Six Siege Dünya Kupası Başlıyor!

Fransız oyun geliştiricisi Ubisoft, uluslararası, ülke bazlı bir turnuva olan Rainbow Six Dünya Kupası'nı yapma planlarını açıkladı.
2021 Yazı için planlanan etkinlikte, 45 ülke ve bölgeden milli takımlar birbirleriyle yarışacak.
14 Eylül'den itibaren 45 katılan takımın her biri, üç takım yöneticisinden oluşan bir grup olan Ulusal Komitelerini seçmeye başlayacak. Seçim sürecinde Ubisoft espor ekibi, yerel profesyonel oyuncular, koçlar ve Rainbow Six Siege topluluğu her bölge için takım yöneticilerini seçecek. Her milli takımın, katılan beş oyuncusunun bu sonbaharda kesinleştiği söyleniyor.
Rainbow Six Dünya Kupası elemeleri; Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'dan beş grupta yarışan 31 takımla Kış 2021'de başlayacak.
Eleme takımları, yarışmanın son ayağında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Brezilya da dâhil olmak üzere 14 davetli milli takımla karşılaşacak.
Ek olarak, eski NBA profesyonel oyuncusu Tony Parker, Rainbow Six Dünya Kupası'nın elçisi seçildi. Parker'ın rolü, uluslararası bir rakip olarak 20 yıllık kariyerine dayanacak ve oyunculara "dünya kupalarında yarışmanın getirdiği özel baskı ve bahisler" hakkında fikir vermek olacak.
Parker bir röportajda Ubisoft'taki yeni rolü hakkında şunları söyledi: “Ülkeniz için rekabet etme ve savaşma fırsatına sahip olmak, tüm bir ülkenin desteğine sahip olmak, tarif edilemez bir duygu ve eminim Rainbow Six oyuncuları bunu yapacak. Bunu da hissedin."

text