• Arama

WORLDS 2020’de Papara SuperMassive’in Rakipleri Belli Oldu!

Temsilcimiz Papara SuperMassive, Team Liquid, MAD Lions, Legacy Esports ve INTZ Esports ile A grubuna düştü.
WORLDS 2020’de Papara SuperMassive’in Rakipleri Belli Oldu!

Türkiye Büyük Finali’nde rakibi 5 Ronin’i 3-2'lik skorla geçip WORLDS 2020’ye katılma hakkı kazanan Papara SuperMassive’in rakipleri belli oldu.
WORLDS 2020’ye play-in aşamasından katılacak olan temsilcimiz SUP, yapılan kura çekimin ardından A grubuna düştü. Bu yazımızda görece zor bir gruba düşen temsilcimizin rakiplerini tanıyıp gruptan çıkma şansımızı değerlendireceğiz.

Team Liquid:
Broxah’ın transferiyle taraftarlarını şaşırtan TL, Doublelift’ın TSM’e transferi sonucunda akademi takımından Tactical’ı as kadroya almıştı. Sezon boyunca başarılı bir grafik çizen Tactical, “Yılın Çaylağı” seçilerek takımının bu hamlesinin hatalı olmadığını onlara kanıtladı. 15-3'lük dominant bir performansla normal sezonu lider tamamlayan Team Liquid, sezon içindeki başarısını play-off aşamasına taşıyamadı. Önce Fly Quest’e 3-2'lik skorla kaybeden TL, ardından Kaybedenler Kademesi Finali’nde TSM’e 3-2'lik skorla boyun eğdi ve Büyük Final’e çıkma şansını kaybetti. Bu sonuç ile WORLDS 2020’ye Play-in aşamasından başladı.

MAD Lions:

Bir zamanlar Dark Passage forması giyen Humanoid’i de kadrosunda bulunduran MAD Lions, genç bir kadroya sahip. Beklenenin aksine çok daha başarılı bir profil çizen MAD Lions, ligi Rogue ekibinin arkasında 12 galibiyet 6 mağlubiyet ile ikinci sırada tamamladı. G2 Esports’a 3-1'lik skorla mağlup olan MAD Lions, Kaybedenler Kademesi’nde sezon lideri Rogue ekibine 3-0'lık sonuçla kaybedip WORLDS 2020’ye play-in aşamasından başladı.

Legacy Esports:

Normal sezonu 18 galibiyet 3 mağlubiyet ile lider olarak tamamlayan Legacy Esports, performansını koruyarak önce Chiefs Esports Club’ı ardından ise Büyük Final’de WORLDS’te görmeye alıştığımız ekiplerden Dire Wolves’i 3-1'lık skorlarla geçerek adını WORLDS 2020 Play-in aşamasına yazdırdı.

INTZ Esports:

Espor camiasında ezeli rakiplerimizden biri olarak gösterilen Brezilya bölgesinin önemli takımlarından INTZ Esports, başarısız geçen geçtiğimiz mevsimin ardından bu mevsim bambaşka bir kimliğe büründü. Sezonu paiN Gaming’in arkasında 12 galibiyet 9 mağlubiyet ile ikinci sırada tamamlayan INTZ Esports, play-off yarı finalinde KaBuM! e-SportS'u 3-2'lik sonuçla geçerek Büyük Final’e yükseldi. Büyük finalde ise rakibi sezon lideri paiN Gaming oldu. INTZ Esports, paiN Gaming’i 3-1'lik skorla mağlup ederek şampiyon oldu ve WORLDS 2020 Play-in aşamasında mücadele etmeye hak kazandı.

WORLDS 2020’de Play-in aşaması grupları ise şöyle:

A Grubu: Team Liquid – MAD Lions – Legacy Esports – PAPARA SUPERMASSIVE - INTZ Esports

B Grubu: LGD Gaming – PSG Talon – V3 Esports – Unicorns of Love – Rainbow7

Gruptaki Şansımız:

WORLDS 2020’de değişen formata göre grubu 3. ve 4. sırada tamamlayan takımlar kendi arasında BO5 formatında karşılaşacak kazanan ekip diğer grubu 2. sırada tamamlayan takımla BO5 formatında WORLDS 2020 grup aşaması bileti için mücadele edecek.
Bizim için kötü bir kura sayılmaz ancak Team Liquid ve MAD Lions ekiplerinin sezon içi performanslarını dikkate alırsak onlara karşı kazanmamız zor görünüyor. Buna rağmen zevkli mücadeleler izletmemiz ve onlara diş geçirmek için çabaladığımızı görmemiz muhtemel. INTZ Esports ile birlikte 3. sırayı almak için mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Grup aşamasının sonlanmasının ardından BO5 formatında oynanacak mücadelede INTZ Esports’u geçebileceğimizi düşünüyorum. Asıl problem ise bundan sonra başlıyor. Diğer grubu 2. sırada tamamlayan takım ile BO5 formatında oynayacağız. Şansımız var ve temsilcimizin elinden geleni yapacağından şüphemiz yok.
Ayrıca Türk espor camiasının önde gelen isimlerinden Zeitnot’un WORLDS 2020’den sonra emekli olacağını duyurmasıyla onu son kez izleyeceğiz. Son kez vadide dans edecek olan Zeitnot’un takımını grup aşamasına taşıyacağına inanıyoruz.
Temsilcimize inancımız tam ve e-spor.com olarak kendilerine başarılar diliyoruz.